На базі Житомирського національного агроекологічного університету 2 червня проведено спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати», учасниками якого стали 120 директорів, завучів шкіл та управлінців у галузі освіти області.

Університету Україна на чолі з директором Перелигіним М.М. , а також викладачі університету приєдналися до тренінгу, в рамках якого учасникам розповідали про законодавчі аспекти інклюзивної освіти в країні, шляхи взаємодії між органами влади і всіма дотичними структурами, ділилися досвідом  і практичними порадами тощо. Крім цього, директори та освітяни виконували практичні завдання у групах.

На захід також завітала дружина Президента Марина Порошенко, за підтримки фонду якої такі тренінги пройшли у Києві, Запоріжжі, Вінниці та Харкові, а у Житомирі – заключний. Вона наголосила, що за цей час вдалося навчити 550  осіб у різних регіонах.

«Будемо сподіватися, що вже з 1 вересня у наші школи підуть сотні діток з особливими потребами. Разом з вами ми доведемо, що інклюзивна освіта в Україні – можлива, – звернулася Марина Порошенко до присутніх. – Усі разом ми робимо дуже важливу справу, яка потрібна не лише дітям з особливими потребами, а й всім нам, бо здатність сприймати не таких, як ти сам – вагомий показник рівня свідомості нації».

За допомогу Марині Порошенко подякувала  міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка також приїхала у Житомир поспілкуватися з освітянами, дізнатися про їхні проблеми, а найперше – особисто наголосити на необхідності впровадження інклюзивної освіти у навчальних закладах регіону.

Після завершення тренінгу Марина Порошенко та Лілія Гриневич усім учасникам вручили сертифікати про проходження тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати».