15 — 16 травня в Університеті “Україна” відбулася пресс-конференція на тему “Мобільна робота з молоддю”. В якій взяли участь гості з Німеччини, представники соціальної організації “Перспектива” та соціальні працівники міської ради м. Житомира.

Інтерв'ю з соціальним працівником Німеччини Герхардом

15 — 16 травня в Університеті “Україна” відбулася пресс-конференція на тему “Мобільна робота з молоддю”. В якій взяли участь гості з Німеччини, представники соціальної організації “Перспектива” та соціальні працівники міської ради м. Житомира.

— Герхард, яка мета вашого візиту до України?

— Я представник ІСМО. Я дуже цікавлюся Східною Європою, зокрема історією України, історією наших предків та культурою. З іншого боку я деякий час жив в Грузії, де я і розпочав роботу над проектом “Мобільна робота з молоддю”. Здається, що Україна і Німеччина різні країни, але з іншого боку в нас є спільні проблеми. Саме для вирішення яких я і приїхав до вас. Я сподіваюсь, що такими візитами ми забезпечимо мир в наших країнах і у всьому світі. І завдяки таким візитам ми можемо одне у одного чогось навчитися.

— Які на Вашу думку потрібно проводити заходи для дітей з вулиці, щоб вони змінювали свої думки та ставлення до життя?

— В першу чергу діти мають мати ставитись до цього зрозумінням і сприймати життя таким яким воно є. Ми не повинні говорити нашим дітям, що вони роблять все те, що є погано. Ми маємо зрозуміти, що життя на вулиці для дітей дуже важке і, що не кожен може вижити в таких умовах. Виживання на вулиці це і є така собі навичка і здібність, яку діти також повинні розвивати. Я сам не знаю чи зміг би вижити на вулиці. Це сильні діти. Насамперед ці заходи повинні цікавити цю дитину, щоб вона мала змогу в подальшому змінити своє життя. Ми повинні просто пояснити, що можна жити по - іншому.

— Яка на сьогодні ситуація в Німеччині, насамперед, що стосується дітей вулиці?

— Існує два підходи, щодо розуміння поняття діти- вулиці. Перший - це діти, які живуть на вулиці ( в каналізаціях, трубах). Таких звичайно все менше і менше. Другий — це діти, які живуть в дома з батьками, але їх батьки постійно зайняті і ці діти більшість часу проводять на вулиці. Зараз саме вони розглядаються під поняттям діти — вулиці. І таких звичайно дуже багато. І ці діти починають згуртовуватися, і збиратися в “вуличні банди”.

— Яке ваше ставлення до соціальних мереж (Вконтакте, Facebook). Можливо саме через них і створюється більшість вуличних угрупувань, так званих “банд”?

— Напевно я все ж таки “відстав” трохи від життя. Тому, що я не є користуюсь і не відвідую подібні соціальні мережі. Але в майбутньому все можливо. Я розумію, що зараз для молоді соціальні мережі — дуже важливі. В принципі я не дуже обізнаний щодо соціальних мереж, тому мені важко розмірковувати на цю тему.

Фотогалерея заходу: